O mnie

Historia mojej przygody z okularami rozpoczęła się w 2002 roku. Od początku wiedziałam, że to nie tylko chwilowe zauroczenie, ale wielka pasja – zauważyłam, że szeroko pojęta moda nie ujmująca okularów jest niekompletna. I w ten sposób, już od 17 lat pomagam klientom dobrać oprawki idealne.

Gdy rozpoczynałam pracę w charakterze doradcy doboru opraw okularowych, moda okularowa funkcjonowała w bardzo konkretnym celu – celem tym było dobranie okularów „niewidocznych”. Modele poszczególnych kolekcji były do siebie bardzo podobne – trudno było o oryginalność, a okulary najczęściej miały być jedynie środkiem do dobrego widzenia. Na szczęście, zarówno w producentach, projektantach i stylistach powoli budziła się potrzeba zmian. Również klienci zaczęli poszukiwać ciekawych oprawek, które posłużą ozdobie twarzy. Moda okularowa pochłonęła mnie całkowicie.


Najnowsze kolekcje, sezonowe trendy i sposób w jaki piękne oprawki mogą zmienić wygląd - z biegiem czasu zauważyłam, że wybór ten oprócz technicznego dopasowania do kształtu twarzy, wymaga również umiejętności interpersonalnych, gdyż zmiana wizerunku nierzadko wymaga odwagi. Na uwzględnianie tych elementów zawsze pozwalała mi wiedza z zakresu ukończonych studiów medycznych, pedagogicznych i politologicznych. W mojej karierze zawodowej pracowałam także w sektorze mediów w Telewizji Regionalnej – wiem, że wizerunek który prezentujemy jest bardzo ważny nie tylko w mediach.


Chcąc rozwijać wieloletnie doświadczenie i przekształcić je w realny zawód, ukończyłam kurs Wizażu i Stylizacji w Szkole Wizażu i Pielęgnacji Urody, a także dwustopniowy kurs Stylisty Opraw Okularowych u dyrektora artystycznego, Mistrza Świata Stylizacji i właściciela Akademii Wizażystyki „MAESTRO” - Olafa Tabaczyńskiego. Mam nadzieję, że blog ten będzie nie tylko kontynuacją mojej pracy, ale także początkiem wspaniałej wirtualnej przygody w świecie mody i wizażu; a zdjęcia i porady przyniosą korzyści i inspiracje wszystkim, którzy wciąż poszukują „swoich” okularów.